czwartek, 8 kwietnia 2010

Wiosenne porządki.


Pogoda sprzyja różnej maści porządkom a jak wiadomo utrzymanie figurek w czystości powinno być priorytetem dla każdego kolekcjonera. Oczywiście jeżeli ma się ich mało, to nie ma problemu nawet z czyszczeniem ich raz na tydzień. W moim skromnym przypadku, gdy kolekcja ma ponad 270 figurek, raz na tydzień jest zabiegiem niewykonalnym szczególnie jeśli jeszcze pracuje i studiuje. Dlatego też czyszczę je raz na 2 tygodnie. Uważam, że jest to odpowiednia częstotliwość poza tym część figurek znajduje się w gablocie a reszta jest idealnie rozlokowana na półkach. Średnio zajmuje mi to ok 3 godzin więc sami rozumiecie.


Korzystając z pomysłu kolegi Shiddo ze strony Tsuki Board aka My Figure Collection, postanowiła również zrobić porządek w swoich nendoroidach. Każdy kto ma chociaż jednego nendo firmy GSC wie, że oprócz samej figurki postaci w pudełku znajdzie do niej wymienne części. Problemu nie ma gdy ma się np. dwie takie figurki, można je spokojnie zostawić w pudełku i wyjmować wtedy gdy ma się ochotę na zmianę wizerunku postaci.
Ja ma ich 12 ale znam i takich, którzy mają ich 50 i więcej! I tu pojawia się problem, nie każdy (tak jak ja) zostawia do tego typu figurek pudełka. No więc co zrobić z "walającymi" się wszędzie opcjonalnymi elementami? Shiddo wpadł na genialny pomysł a mianowicie: pudełka wędkarskie :)


Pudełko, które zakupiłam firmy Plano w sklepie zoologicznym wykonane jest z przezroczystego tworzywa, ma wymiary 35,56 x 29,19 x 5,08, zamykane na zatrzaski a co najważniejsze posiada wymienne "ścianki", które można dopasować według własnych potrzeb.


Nareszcie mam wszystkie części do swoim nendoroidów w jednym miejscu, nic się już nie zapodzieje a co najważniejsze nie muszę wyciągach wszystkich opakowań aby się do nich dostać. Obawiam się jednak, że na jednym pudełku się nie skończy, gdyż kilka dni temu złożyłam zamówienie na kolejnego nendo - tym razem będzie to Black Rock Shooter, które ukarze się na rynku już w lipcu tego roku.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz