środa, 3 marca 2010

Japońskie sklepy z figurkami - part 1.


Gdy pierwszy raz pojechałam do Japonii interesowałam się już figurkami i to dość poważnie. Zastanawiałam się, gdzie ja biedna znajdę sklepy gdzie będę mogła je sobie kupić. Oczywiście, wiedziałam doskonale o dzielnicy Akihabara (potocznie Akiba) w Tokyo ale przecież na niej ten świat się nie kończy, wręcz przeciwnie - rozpoczyna.

Dlatego rozpoczynam mały cykl z serii "Japońskie sklepy z figurkami." (dla jeszcze niewtajemniczonych). Różne miasta, różne sklepy i jeden motyw przewodni - figurki z anime i mang, pośrednio modele i różności dla otaku.

Dzisiejsze miasto - Osaka.
Sklep - Yodobashi Camera.

Lokalizacja - budynek Yodobashi Umeda, Osaka, Japan.
Adress - 〒 530-0011 Kita-ku, Osaka-cho 1/1 Oohuka.
Godziny otwarcia - 9:30 - 21:30

O ile sklepy Yodobashi (ヨドバシカメラ) zajmują się głównie sprzedażą elektroniki to bez trudu znajdziemy w nich również piętro poświęcone zabawkom. Tak, figurki znajdują się w dziale zabawkarskim ale nie tylko one.
W samej Japonii jest około 20 sklepów tej sieci, powstały one w 1960 roku w okresie "babyboom", kiedy to Japonia starała się otrząsnąć po wojnie i pobudzić gospodarkę krajową.

Osobiście byłam w Yodobashi Umeda, chociaż wiem na pewno że istnieją jeszcze sklepy tej sieci między innymi na Shinjuku i Akihabarze w Tokyo oraz w Fukuoce i Kyoto. Niestety czasu podczas zwiedzania jest mało a nie samymi sklepami podczas zwiedzania Japonii człowiek żyje. W samym sklepie spędziłam dobre 4 godziny jednego dnia a drugiego aż do zamknięcia przez kolejne 5 godzin.
Na moje oko, Yodobashi Camera Umeda jest chyba największym ze sklepów. Z tego co pamiętam ma około 12 pięter. Lecz Nas najbardziej interesuje piętro 5 na którym to oczom ukazuje się bezmiar, morze, połacia figurek i modeli.

Jak tam dojechać: najprościej dojechać do głównej stacji JR Osaka i kierować się na przejście Umeda Station a następnie na wyjście Exit Umeda przy Kobe Expressway. Brzmi skomplikowanie? Nie, bardziej skomplikowanie to wygląda, gdyż JR Osaka od 4 lat jest w przebudowie. Lepiej tego nie wytłumaczę niż: gdy znajdziecie się przy głównym wyjściu/wejściu biletowym JR Osaka i ukaże się Wam ogromny hol, kierujcie się na lewo aż do samego końca, potem należy skręcić w prawo i przejść jakieś 200m, następnie będzie małe skrzyżowanie a po lewej stronie wyjście ze stacji. Gdy będziecie już na ulicy Waszym oczom ukaże się ogromny budynek i to właśnie będzie Yodobashi Camera Umeda.


Ceny: Jeżeli chodzi o figurki nie są ani drogie ani tanie, za to jest tam naprawdę szorki asortyment, który powala na kolana. Począwszy od gasho, figurek 1/4, 1/6, 1/8 poprzez RAH i GK. Nie zabrakło tam też Marvela, modeli zamków, Gundamów, samochodów, samolotów, okrętów, śmigłowców, naklejek, farb, sprzętu do malowania, Star Warsów i wszystkiego czego dusza zapragnie a portfel nie wytrzyma (coś o tym wiem).

Kilka zdjęć na zachętę:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz