piątek, 9 września 2011

Nowa Saber dollfie dream od VOLKS.

Nawet nie wiem jak zacząć. Może tak. Type/Moon szykuje się do obchodów 10 rocznicy istnienia na rynku. Z tej okazji na japońskiej stronie VOLKS znalazła się informacja o planowanym wydaniu dollfie Saber z bardzo popularnego anime/mangi Fate Stay Night (co prawa seria ta ma o wiele więcej tytułów ale przyjmijmy, że ten jest głównym). Jak w przypadku innych dollfie na podstawie tego tytułu lalka będzie typu Dollfie Dream. Prawdopodobnie japoński VOLKS uraczy Nas aż dwiema dollfie Saber. Z zapowiedzi wynika, że to może być Saber Nero i być może (co by mnie ucieszyło) wersja Saber Alter (w mojej skromnej opinii najładniejszej wersji) z czarnym excaliburem. Chociaż może to też być jedna lalka i dwie wersje zbroi. Na chwilę obecną nic nie wiadomo ani o dacie wydania ani o cenie. 

Czy będzie ona (lub one) wydana jako normalna lalka do kupienia to raczej wątpię. Sytuacja może być podobna do tej jak w przypadku Saber Lily z zeszłego roku - czyli w drodze loterii na Doll Party 24. Co prawda jej cena oscylowała w przedziale 95,000 yen a obecnie na yahoo.jp sięga do 250,000 yen (lalka plus zbroja). Pocieszenie jest jedno, tak jak w przypadku Saber Lily powinno dać się ją zamówić. Pamiętam, że japoński sklep Yokatta miał ją w swojej sprzedaży za 110,000 yen czyli znowu nie tak dużo. Teoretycznie Tokyo Hunter też może się pokusić o jej ewentualną sprzedaż. Niestety kurs yena jest bardzo wysoki i wątpię aby do grudnia się uspokoił. Nie wiem czemu ale mam przeczucie, że sprzedaż nowej (nowych) dollfie Saber rozpocznie się właśnie w grudniu. Pozostaje czekać i oszczędzać kasę. Czyli przynajmniej do końca roku będzie trzeba powstrzymać się od zakupu jakiejkolwiek figurki, co przyznam się mnie już boli. Szykuje się naprawdę bardzo dużo fajnych zapowiedzi ale wizja możliwości nabycia Saber Alter jest zbyt silna. No nic, czekam.

New Saber Dollfie Dream by VOLKS. Announcement.

New Saber Dollfie Dream by VOLKS. Announcement.

1 komentarz:

  1. masz wspaniały blog, a jeśli Podoba Ci się mój blog? Dodaj do obserwowanych.Na pewno się odwdzięczę i miło będzie poznać kolejną bloggerkę ;)

    OdpowiedzUsuń