niedziela, 30 maja 2010

Let's visit Tokyo - Akihabara


W najnowszej odsłonie cyklu krótkich filmów "Let's visit Tokyo" możemy obejrzeć Akihabarę (potocznie Akiba), chyba najsłynniejszą dzielnicę tego szalonego miasta. Większość z Was pewnie wie czego może się spodziewać przekraczając jej progi. Jednak istnieje zapewne garstka ludzi, którzy może i nazwę słyszeli ale jakoś nie do końca wiedzą co tam można znaleźć. Chociaż prawdę mówiąc należało by zadać innego rodzaju pytanie - czego znaleźć tam nie można :) Powiem tak, jest nam wszystko - począwszy od litery A a skończywszy na literze Z. Ale na poważnie, słynie ona głównie z elektroniki dodam taniej (i nie ma znaczenia czy starszej czy dopiero co wyprodukowanej), to prawdziwa mekka dla kolekcjonerów, figurki, dollfie, księgarnie z mangami, artbookami, magazynami, sex shopy, sklepy zoologiczne, knajpy, maid cafe (moe, moe, moe), hotele, apteki, wymiana walut, sklepy zajmujące się wynajmem mieszkań, etc.

Ale może coś o samym filmie. Pochodzi on ze strony AkihabaraNews, która głównie zajmuje się nowinkami technicznymi ale jak widać nie tylko. Raz na jakiś czas pojawiają się filmy ukazujące różne znane i mniej znane dzielnice Tokyo albo zabytki, sklepy a nawet ostatnio była zaprezentowana ceremonia parzenia herbaty. Zachęcam do odwiedzania tej strony i zwrócenia szczególnej uwagi właśnie na ten cykl.

Wspomniany film znajduje się pod tym adresem.


Powyższe zdjęcia nie pochodzą ze strony AkihabaraNews ale są mojego autorstwa. Zrobione rok temu podczas pobytu właśnie w tym magicznym miejscu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz