piątek, 28 sierpnia 2009

Mac OS X Snow Kicia ;)

Przed wczoraj na meila dostałam informację z iSource, że 28.08.br (znaczy dzisiaj) w sklepach firmowych Apple ma się pojawić nowiusieńkie oprogramowanie Mac OS X Snow Leopard. Jako, że bardzo mi się spodobała kicia na plakatach postanowiłam pojechać do Arkadii. Oczywiście się spóźniłam, gdyż prezentacja była zapowiedziana na godzinę 18:30 natomiast ja zawitałam do iSpotu o 18:50 :)
No ale mniejsza o większość, nie zmuszę ZTM-u aby jeździli zgodnie z rozkładem. W sklepie tłok także byłam pewna iż dobrze trafiłam. Na ladach soczki i ciasteczka oraz gigantyczna kolejka do kasy. W sklepie były tylko 3 osoby z obsługi więc nawet nikogo aby się zapytać, czy mój iMac spełnia wymagania techniczne do nowego OS-u. Naprawdę byłam gotowa kupić podstawową wersję aby sprawdzić jak będzie się zachowywać, w sumie koszt 200 zł to nie jest jeszcze jakiś straszny wydatek. Niestety, po 25 minutach spędzonych w kolejce jak na porządnego polaka w czasach PRL-u dowiedziałam się, że towaru na składzie brak... no chyba (jak zostałam poinformowana), że mam zamówienia. Zamówienia oczywiście nie miałam :P
Swoją drogą to ciekawe, aby sklep (który do tanich nie należy) w dniu premiery nie miał wystarczającej ilości towaru - to jest możliwe tylko u Nas.
Jednak najbardziej rozbawił mnie pewien Pan z dzieckiem w wózku (dzieciaczek był słodki, spodobał mu się mój Google G1), który również gdy dowiedział się o braku towaru powiedział do sprzedawcy: "Jesteście beznadziejni!"4 komentarze:

 1. Phi. No i po co się pchać na oficjalną premierę, skoro można sobie kilka dni później ten sam produkt kupić szybko łatwo i przyjemnie, bez kolejek. Tak jak ja kupiłem, 3 września w Arkadii właśnie. Najdłużej, z całego "procesu" zakupu, trwało wystawianie faktury. 129 zł i nowy system zainstalowany ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A działa chociaż ta kicia? Bo się zastanawiam nad zakupem - tak, jeszcze go nie zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to teraz będzie Ci łatwiej, bo kolejek nie ma ;)
  Działa, aczkolwiek moim i nie tylko moim zdaniem to nie powinno wyjść jako nowa wersja systemu tylko jako standardowe darmowe uaktualnienie do 10.5.9 ;) Trochę zmian, głównie kosmetyka i przepisanie aplikacji na 64bity. Jeśli masz iMac'a z procesorem Core 2 Duo, to możesz w ciemno kupować uaktualnienie (to za 129 zł) do Snow Leoparda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm na wszystkim muszą zarabiać ;) Mój iMac ma procesor 2.8 GHz Intel Core 2 Duo więc w tej chwili rozwiałeś moje wątpliwości XD

  Swoją drogą nawet przez chwile zastanawiałam się nad tą droższą wersją w której jest iLife ale nie wiem, może jeszcze się wstrzymam.

  Jeszcze nie za bardzo potrafię się obsługiwać macintoshem ale jest coraz lepiej i muszę przyznać, że mi się podoba ^^"

  OdpowiedzUsuń