czwartek, 23 grudnia 2010

Robosquare Fukuoka.


Naszło mnie na wspominki, może dlatego że rok się kończy, dzisiaj są urodziny Cesarza a poza tym w Polsce jest zimno i chce mieć wakacje. Tak więc zaczęłam przeglądać zdjęcia i filmy z Japonii (w międzyczasie pakując prezenty). Prezenty?! Co ja bym chciała znaleźć pod choinką? Może AIBO.
Czym jest AIBO. Najprościej można powiedzieć, że to piesek ale jaki wyjątkowy bo to robot. Zaprojektowany został przez Pana Sorayamę a wyprodukowany przez firmę Sony w 1999 roku, choć prace nad nim trwały od 1994 roku. Miałam przyjemność go głaskać w sklepie a tym samym centrum pokazowym, które nazywa się Robosquare w mieście Fukuoka w którym spędziłam kilka niezapomnianych dni. Niestety, nie można go było kupić ale za to było dane mi obejrzeć niesamowity pokaz umiejętności taneczno-wokalnych tego cuda. Nie pogardziłabym takim prezentem, mimo że za bardzo nie przepadam za psami, mojemu sercu bliższe są koty.

Kilka zdjęć oraz film, który nakręciłam.

Robosquare Fukuoka AIBO.

Robosquare Fukuoka AIBO.

Robosquare Fukuoka AIBO.

Robosquare Fukuoka AIBO.Jeśli ktoś z Was jest bardziej zainteresowany Robosquare to zapraszam na ich stronę.

3 komentarze:

  1. Roboty psy, koty, foki, ryby założę się w Japończycy jako pierwsi skonstruują kobietę robota z prawdziwego zdarzenia tylko czy im się przez to niż demograficzny nie pogłębi. Naprawdę Japonia fajny kraj jest ostatnio YT widziałem filmik o kolesiu, który ożenił się z DSem, a dokładnie z grą Love +. Że w ogóle nie wspomnę o Love Dolls.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na targach Expo zaprezentowali taką "robocice". A też to widziałam ale chyba związek długo nie przetrwa ^^

    OdpowiedzUsuń
  3. Też tak myślę w końcu teraz wychodzi 3DS więc pewnie koleś upgrade zrobi,

    OdpowiedzUsuń